Barracuda

Kto to jest?

Specjalista numer jeden w zakresie bezpieczeństwa sieci, danych i poczty elektronicznej

Wiodący gracz na rynku firewalli i zabezpieczeń poczty elektronicznej

Co robi?

Firewalle

Bezpieczeństwo poczty elektronicznej

Tworzenie kopii zapasowych danych w chmurze

SD WAN

Bezpieczeństwo w sieci

Zalety?

Wszechstronny specjalista ds. bezpieczeństwa poczty elektronicznej

Proste i przystępne cenowo rozwiązanie

Wieloletnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa sieci

Silne partnerstwo z Kappa Data od 2014 roku

Ponad 200 000 międzynarodowych klientów polega na Barracuda Networks w zakresie ochrony swoich firm przed różnorodnymi zagrożeniami internetowymi. Producent nieustannie wprowadza innowacje, aby już dziś dostarczać technologie bezpieczeństwa przyszłości.

Co warto wiedzieć o firmie Barracuda?

Barracuda Networks to przedsiębiorstwo, którego najważniejszą misją jest kompletne zabezpieczenie klientów przed zagrożeniami. Dostarcza rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, sieci i pamięci masowej, opierających się na urządzeniach sieciowych i usługach w chmurze. Trzy najważniejsze cechy produktów tej marki to kolejno:

  1. wysoki standard produktów,
  2. intuicyjna obsługa,
  3. korzystne ceny.

Współpraca z firmą Barracuda stanowi gwarancję dostosowania narzędzi ochronnych działu IT nie tylko do aktualnych, lecz także przyszłych wymagań firmy związanych z obsługą sieci. Co więcej, jej produkty mogą być stosowane w różnych branżach, ponieważ mają uniwersalny charakter.

Sposób obsługi i pracy z poszczególnymi narzędziami jest na tyle intuicyjny, że ich wdrożenie w firmie przebiega szybko i sprawnie. Korzystna cena nie podnosi znacząco kosztów prowadzenia działalności, a jednocześnie nie powoduje żadnego uszczerbku na jakości produktów służących do ochrony przed zagrożeniami internetowymi. Barracuda zapewnia nowoczesne, skuteczne, a jednocześnie opłacalne rozwiązania, w które warto inwestować.

Jakie rozwiązania oferuje Barracuda?

Barracuda oferuje łatwe w obsłudze i przystępne cenowo rozwiązania z zakresu ochrony poczty elektronicznej, aplikacji, bezpieczeństwa w chmurze, bezpieczeństwa sieciowego i ochrony danych. Poszczególne narzędzia można wdrożyć w firmie w taki sposób, aby wzajemnie się uzupełniały, lub wybrać tylko te, które są najważniejsze dla danej działalności ze względu na specyfikę branży. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na temat dostarczanych przez nas rozwiązań.

Bezpieczeństwo poczty elektronicznej

Ponad 75% ukierunkowanych cyberataków rozpoczyna się od wiadomości e-mail. Ataki te zakłócają działalność biznesową, powodują straty finansowe i zagrażają integralności firmy. Wpływają również na jej PR — zwiększone ryzyko cyberataku, szczególnie ponownego, powoduje, że firma jest postrzegana wśród klientów jako niestabilna.

Barracuda chroni infrastrukturę poczty elektronicznej firm i instytucji za pomocą wielu warstw zabezpieczeń, w tym przez:

  • ochronę poczty elektronicznej przed malware i ransomware
  • ochronę przed oszustwami (np. phishing)
  • podnoszenie świadomości użytkowników w zakresie bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo danych

Nowoczesne złożone infrastruktury i ukierunkowane cyberataki wymagają kompletnej strategii tworzenia kopii zapasowych, która chroni dane, niezależnie od tego, czy są one przechowywane lokalnie, czy w chmurze.

Rozwiązanie Barracuda Backup jest łatwe w konfiguracji i zarządzaniu, a także stanowi prawdziwe rozwiązanie typu „skonfiguruj i zapomnij”, zapewniające całkowity spokój ducha.

Bezpieczeństwo sieci

Eliminuj zaawansowane zagrożenia i zagrożenia zero-day, które omijają tradycyjne IPS i silniki antywirusowe, dzięki inteligentnej technologii firewalla Barracuda CloudGen Firewall.

Korzystaj z profilowania aplikacji, zapobiegania włamaniom, filtrowania stron internetowych, zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami i złośliwym oprogramowaniem, antyspamu i pełnej kontroli dostępu sieciowego.

Bezpieczeństwo aplikacji

WAF skupia swoje działania na ochronie stron WWW, czyli jednym z najczęstszych celów hakerów, którzy poprzez ingerencję w witryny, bazy danych i zawartość aplikacji dokonują kradzieży danych lub innych oszustw. Takie działania nie tylko rujnują reputację firmy, ale także narażają ją na ogromne straty — zarówno wynikające z ochrony danych, jak i przywrócenia poprawnego działania aplikacji.

WAF zapewnia ochronę przed takimi atakami jak m.in. SQL Injection, Cross Site Scripting, Directory Traversal oraz Command Injection, które mogą prowadzić do wycieków danych, podmiany stron WWW, kradzieży tożsamości, umieszczenia stron phishingowych lub rozsyłania spamu za pośrednictwem skryptów.

Barracuda CloudGen Firewall — skuteczna ochrona sieci i zarządzanie zagrożeniami

Barracuda Firewall łączy w sobie różne funkcje związane z ochroną sieci oraz zarządzaniem zagrożeniami. To zestaw narzędzi, które pozwalają w precyzyjny sposób kontrolować sposób, w jaki użytkownicy korzystają z aplikacji, które łączą się z siecią.Dzięki temu pracownicy zajmujący się np. działem obsługi klienta będą mogli korzystać jedynie z funkcji głosowej podczas wideokonferencji, a jednocześnie ich managerowie będą mieć możliwość użycia opcji video, udostępnienia ekranu czy dołączenia do czatu. Zakres reguł, ograniczeń i uprawnień można ustanowić indywidualnie, w zależności od własnych preferencji i potrzeb.

Barracuda Firewall to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do firm, którym zależy na wszechstronnej oraz skutecznej ochronie sieci z możliwością centralnej administracji całego procesu. Narzędzie pozwala kontrolować aktywność użytkowników, a jednocześnie zapewnia im dostęp do sieci w takim zakresie, w jakim wymaga tego specyfika ich pracy.

Firewall Barracuda — najważniejsze zalety zintegrowanego systemu ochrony sieci

Firewall Barracuda wyróżnia się:

  • zastosowaniem rozbudowanego filtra URL — za jego pomocą można ustalić, kiedy i jakie adresy mogą być odwiedzane przez pracowników firmy,
  • zastosowaniem skutecznego skanera antywirusowego — ma on na celu dodatkowe wzmocnienie funkcji ochronnych,
  • możliwość wykorzystania sandboxingu – funkcji umożliwiającej identyfikację zagrożeń typu zero-day, ransomware, aby usunąć szkodliwy plik zanim trafi do użytkownika
  • udostępnieniem użytkownikom systemu firewall przypisanego do nich klienta VPN — jest dostępny dla oprogramowania Linux, Mac i Windows.

Co więcej, klienci mogą skorzystać ze specjalnego protokołu VPN TINA, który cechuje się wyjątkową stabilnością ze względu na to, że w jednym tunelu VPN jest przesyłanych nawet 20 warstw transportowych. Jeśli jeden z nich zostanie przerwany, ruch będzie przekierowany na kolejny, a użytkownicy nie odczują żadnych niedogodności związanych z tym procesem.