Grupa Fiskars zwiększa bezpieczeństwo dzięki Cato SASE

Fiskars SASE

Grupa Fiskars zwiększa bezpieczeństwo dzięki Cato SASE

Grupa Fiskars potrzebowała przebudowy sieci

Poruszanie się z prędkością biznesu XXI wieku wymaga szybkiej, zwinnej, bezpiecznej sieci WAN, która jest łatwa do wdrożenia i zarządzania. Niestety, zanim Grupa Fiskars wdrożyła Cato SASE, jej sieć WAN nie posiadała żadnej z tych cech.

„Nasza sieć była staromodnym bałaganem” – mówi Jesper Hjørland, Service Manager ds. sieci i łączności w Fiskars Group. „Mieliśmy zarówno połączenia MPLS, jak i internetowe z wieloma rozwiązaniami bezpieczeństwa od różnych dostawców w różnych lokalizacjach. Często mieliśmy trzy lub cztery różne urządzenia w każdej lokalizacji. Wdrożenie i zarządzanie wszystkimi tymi rozwiązaniami było bardzo trudne i czasochłonne”.

Czas potrzebny na otwarcie nowej lokalizacji był zdecydowanie zbyt wolny w stosunku do potrzeb biznesowych firmy. „Nasze kierownictwo uważało, że kluczowe znaczenie ma szybkość i zwinność, aby sprostać szybko zmieniającym się potrzebom naszych klientów” – mówi Hjørland. „Przed Cato było to po prostu niemożliwe”.

Pewnego razu Grupa Fiskars musiała przenieść magazyn w Sydney do innej lokalizacji. „Cztery miesiące zajęło nam samo uzyskanie nowego połączenia MPLS, co opóźniło przeprowadzkę i bardzo zmartwiło nasz zarząd” – mówi Hjørland.

Po tej stresującej przeprowadzce Hjørland wiedział, że nadszedł czas, aby znaleźć lepsze, prostsze i bardziej elastyczne rozwiązanie WAN. „Wiedzieliśmy, że potrzebujemy tego samego rozwiązania WAN i bezpieczeństwa w każdej lokalizacji, niezależnie od tego, czy był to mały sklep, czy duża fabryka” – mówi Hjørland.

Grupa Fiskars ocenia SD-WAN i SASE, wybiera Cato

Potrzeby Hjørlanda w naturalny sposób skierowały go w stronę SD-WAN i SASE. „Przyjrzeliśmy się wielu rozwiązaniom SD-WAN i SASE, ale rozwiązanie Cato było jedynym, które pozwalało nam używać tego samego rozwiązania wszędzie” – mówi Hjørland. „Było również najprostsze do wdrożenia i zarządzania oraz znacznie bardziej elastyczne niż inne rozwiązania SD-WAN, które ocenialiśmy”.

Interfejs zarządzania Cato wyglądał początkowo tak prosto, że wielu pracowników sieci Fiskars Group myślało, że nie jest w stanie tego zrobić. „Byli naprawdę zdenerwowani” – mówi Hjørland. „To zbyt proste”, mówili. 'Prawdopodobnie nie może wiele zdziałać’. Okazało się, że dzięki interfejsowi Cato mogliśmy zrobić znacznie więcej niż kiedykolwiek wcześniej, w tym rzeczy, których wiele osób zajmujących się siecią nawet nie rozumie. Interfejs jest jednak tak prosty, że nawet mniej doświadczeni pracownicy sieci mogą z nim pracować”.

Cato SASE Cloud optymalnie łączy wszystkie zasoby sieciowe przedsiębiorstwa, w tym lokalizacje oddziałów, pracowników hybrydowych oraz fizyczne i chmurowe centra danych, w bezpieczną globalną usługę natywną dla chmury. Podłączenie lokalizacji do Cato to tylko kwestia zainstalowania prostego urządzenia Cato Socket, które automatycznie łączy się z jednym z ponad 75 punktów obecności (PoP) Cato i jego szybką, globalną prywatną siecią szkieletową. Cato Socket, brzegowe urządzenie SD-WAN firmy Cato, rozszerza chmurę Cato SASE Cloud na lokalizacje, zapewniając priorytetową i odporną łączność na wielu łączach ostatniej mili. Jednocześnie klient Cato i dostęp bez klienta umożliwiają bezpieczny i zoptymalizowany dostęp do aplikacji dla użytkowników w dowolnym miejscu, w tym w domu i w podróży.

Natywne dla chmury zabezpieczenie Cato SSE 360 łączy w sobie Secure Web Gateway (SWG), Cloud Access Security Broker (CASB), Data Loss Prevention (DLP), Zero Trust Network Access (ZTNA) i Firewall as a Service (FWaaS) z zaawansowaną ochroną przed zagrożeniami. W pełni egzekwuje szczegółowe korporacyjne zasady dostępu do wszystkich aplikacji lokalnych i w chmurze, chroniąc użytkowników przed zagrożeniami i zapobiegając utracie poufnych danych.

Oprócz interfejsu zarządzania i funkcji bezpieczeństwa Cato, Hjørland polubił wsparcie Cato. „Pracownicy Cato byli zawsze pomocni, wykraczając poza to, aby ułatwić nam wdrożenie” – mówi Hjørland. „Mieli świetne sugestie, aby pomóc nam w pełni wykorzystać potencjał rozwiązania dla naszej firmy i chętnie odpowiadali na wszystkie nasze pytania, bez względu na to, jak głupie, aby upewnić się, że dokładnie rozumiemy, co musimy zrobić”.

Grupa Fiskars uzyskuje szybkość i elastyczność, której potrzebuje

Wdrożenie rozwiązania Cato SASE w lokalizacjach Grupy Fiskars było bardzo szybkie i łatwe. „Zmieniliśmy naszego dostawcę w połowie wdrożenia i chociaż nigdy nie słyszał on o Cato ani nie miał z nim żadnego doświadczenia, był w stanie przeprowadzić pierwsze wdrożenie w mniej niż dwie godziny przy minimalnym wsparciu Cato”.

Cato SASE znacznie przyspieszyło wdrażanie przeprowadzek i nowych lokalizacji Grupy Fiskars. „Teraz bardzo szybko wdrażamy nowe sklepy” – mówi Hjørland. „Możemy po prostu wysłać im pudełko Cato i wyjaśnić personelowi sklepu bez doświadczenia sieciowego, jak je podłączyć i uruchomić usługę”.

Oprócz szybkiego wdrożenia, Hjørlandowi podoba się to, że każda duża i mała lokalizacja ma tę samą solidną warstwę bezpieczeństwa. „Ta spójność była czymś, czego bardzo brakowało nam w przeszłości”.

Jednak zwinność i prostota to główne korzyści biznesowe. „Dzięki Cato SASE usuwamy trzy do czterech różnych urządzeń w lokalizacji i zastępujemy je prostą skrzynką Cato”. Grupa Fiskars rozpoczęła korzystanie z mobilnej sieci VPN Cato w Europie i wkrótce wprowadzi ją również w Azji.

Jeśli chodzi o koszty, Hjørland uważa, że Cato jest bardzo konkurencyjne. „Rozwiązanie Cato pozwoliło nam zaoszczędzić pieniądze w porównaniu z naszą poprzednią infrastrukturą WAN, a to nawet nie licząc całego dodatkowego czasu i pieniędzy, które wcześniej wydaliśmy na usługi konsultingowe, aby wszystko działało. To zdecydowanie ogromna oszczędność kosztów”.

Hjørland najbardziej docenia fakt, że Cato ułatwiło mu pracę. „Dzięki Cato mogę dotrzymywać obietnic i czuć się komfortowo, że możemy szybko, sprawnie i bezpiecznie zaspokoić potrzeby biznesowe firmy”.