Łatwe tworzenie i przywracanie kopii zapasowych – Barracuda Cloud-to-Cloud Backup

backup danych dla 0365

Łatwe tworzenie i przywracanie kopii zapasowych – Barracuda Cloud-to-Cloud Backup

Firma Microsoft zaleca swoim użytkownikom korzystanie z produktów do tworzenia kopii zapasowych, ponieważ Microsoft Office 365 zachowuje usunięte dane w koszu tylko przez 93 dni od ich usunięcia. Ponadto, przywracanie całych folderów lub skrzynek pocztowych to żmudny, ręczny proces, a jeśli dane, których potrzebujesz, mają krytyczne znaczenie, to ich odzyskiwanie oznacza kosztowny przestój, na który nie możesz sobie pozwolić. Rozwiązaniem dla backupu środowiska Office 365 jest Barracuda Cloud-to-Cloud Backup.

Barracuda Cloud-to-Cloud Backup zapewnia kompleksową, ekonomiczną, skalowalną ochronę danych Office 365. Automatycznie tworzy kopie zapasowe Teams, Exchange Online, SharePoint i OneDrive . To kompletne rozwiązanie backupowe dla środowisk fizycznych i wirtualnych.

Wdrożenie Barracuda Cloud-to-Cloud Backup zajmuje kilka chwil. Konsola Barracudy umożliwia szybkie ustawienie i błyskawiczny ogląd wszystkich używanych rozwiązań, a intuicyjny, wielopoziomowy interfejs graficzny umożliwia selektywną kontrolę i analizę wydajności całego systemu za pomocą kilku kliknięć.

backup danych o365 barracuda

Tworzenie kopii zapasowych w chmurze

Kopia zapasowa w chmurze to rozwiązanie typu SaaS. Nie ma zatem potrzeby zarządzania dodatkowym oprogramowaniem ani sprzętem. Dane Office 365 oraz kopia zapasowa Cloud-to-Cloud Backup znajdują się w chmurze Azure, więc użytkownicy mogą korzystać z lepszej wydajności i natychmiastowej skalowalności.

backup w chmurze o365 barracuda

Jakie są funkcje i zalety rozwiązania Cloud-to-Cloud Backup?

Barracuda Cloud-to-Cloud Backup to kompletne rozwiązanie dla każdej organizacji korzystającej ze środowiska O365, niezależnie od jej rozmiaru. Zapewnia łatwość wdrożenia, zarządzania i użytkowania dzięki intuicyjnemu interfejsowi. Ponadto Cloud-to-Cloud Backup:

Daje możliwość dostosowania harmonogramu backupu;

Pozwala na zarządzanie użytkownikami oparte na rolach – pozwala określić kto może tworzyć kopie zapasowe, przywracać lub przeglądać dane;

Gwarantuje nieograniczone miejsce na dane i nieograniczoną retencję w cenie licencji – pozwala na przechowywanie wszystkich danych tak długo, jak potrzebujesz;

Zapewnia elastyczność przywracania danych w przypadku ich utraty - dane można przywrócić do wybranej lokalizacji;

Pozwala na odzyskiwanie określonych rewizji plików w razie potrzeby;

Umożliwia tworzenie szczegółowych raportów dotyczących poszczególnych elementów kopii zapasowych i przywróconych danych;

Generuje dziennik audytu rejestrujący wszystkie działania na Twoim koncie;

Zachowuje bezpieczeństwo danych dzięki 128-bitowemu szyfrowaniu AES w drodze i 256-bitowemu szyfrowaniu w spoczynku;

Jest zgodne z RODO - dane przechowywane są w miejscu innym niż ich utworzenie;

Backup wykonywany jest w trybie „chmura do chmury”, dzięki czemu, do backupu nie jest wykorzystywane łącze klienta.

Rozwiązanie Barracuda posiada wiele funkcji, które zostały dokładnie omówione w trakcie webinaru.

Webinar o narzędziach ochrony O365 oraz Cloud-to-Cloud Backup

Rozwiązanie Barracuda Cloud-to-Cloud Backup zostało Produktem Roku 2021 według CRN

Rozwiązanie Barracuda Cloud-to-Cloud Backup dla O365 zostało ogłoszone Products of the Year 2021 w kategorii Data Protection and Management, pokonując takich konkurentów jak Veeam, Axcient, Commvault, StorageCraft i Zerto.

Nagroda CRN Products of the Year nie jest nagrodą, o którą mogą ubiegać się producenci poprzez zgłoszenie. Produkty są wybierane na podstawie ekspertyzy zespołu redakcyjnego CRN, a następnie poddawane głosowaniu przez dostawców rozwiązań, którzy mają rzeczywiste doświadczenia z produktami i technologiami. Fakt, że ta wygrana opiera się na opiniach naszych partnerów handlowych, sprawia, że jest ona dla nas jeszcze bardziej znacząca.

Zainteresowany? Zostaw kontakt do siebie. Zadzwonimy.