Kopie zapasowe

Za każdym sprawnie działającym serwerem stoi wydajny system backupu

Nasze rozwiązanie

Bez wątpienia zdajesz sobie sprawę, że dane muszą być przechowywane bezpiecznie. Sposób, w jaki to robisz, ma jednak ogromne znaczenie.

Pierwszym ważnym czynnikiem jest częstotliwość tworzenia kopii zapasowych. Możliwe są różne rozwiązania – od kopii tworzonych raz dziennie aż po tworzenie obrazu zapasowego w czasie rzeczywistym, gdzie w razie wystąpienia problemu utraconych zostaje tylko kilka sekund. Warto również zastanowić się, gdzie przechowywane są dane. Można zabierać taśmowy nośnik danych z biura lub przechowywać wszystkie dane w chmurze.

Drugim ważnym czynnikiem jest to, jak szybko można przywrócić dane po incydencie i umożliwić wszystkim powrót do pracy.

Backup baz danych – kluczowy aspekt bezpieczeństwa firmy

Backup baz danych jest czynnością, która powinna być wykonywana regularnie. Dotyczy to zarówno indywidualnych użytkowników, jak i przedsiębiorstw. Zabezpieczenie tego typu umożliwia przywrócenie istotnych zasobów w razie wystąpienia ewentualnej awarii. Może być ona wywołana przez złośliwe oprogramowanie, uszkodzenie dysków czy błąd ludzki. W przypadku szczególnie ważnych danych warto wykonać kilka kopii zapasowych, które będą przechowywane w różnych lokalizacjach.

Najczęstsze przyczyny utraty danych

Utrata danych może być wynikiem jednego z dwóch czynników. Jednym z nich jest błąd człowieka, natomiast drugim – sama technologia. Bardzo często dochodzi do uszkodzenia nośnika danych lub awarii oprogramowania. W wielu sytuacjach jednak wina leży po stronie użytkownika i wynika z jego nieuwagi. Wystarczy zaledwie jedna nieprawidłowa akcja, która może się skończyć wykasowaniem danych.

Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo sieci. Firmy są narażone na ataki z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania czy phishingu, który polega na wyłudzaniu danych. Oszuści często podszywają się pod klientów czy partnerów firm, aby nakłonić ich do wykonania określonych akcji. W przypadku braku backupu baz danych ważne dla przedsiębiorstwa informacje mogą zostać całkowicie wyczyszczone. To z kolei może wpływać na funkcjonowanie całej instytucji.

Znaczenie backupów baz danych

Tworzenie kopii zapasowych jest istotnym elementem zarządzania przedsiębiorstwem, bez względu na skalę jego działalności. Coraz częściej wykorzystywane maszyny wirtualne są narażone na ataki złośliwego oprogramowania. Utrata dokumentacji zgromadzonej w chmurze może natomiast nie tylko okazać się niezwykle kosztowna, ale i być czynnikiem, który doprowadzi do kryzysu firmy i przerwy w jej działaniu. Ważne jest zatem, aby korzystać z dostępnych rozwiązań, które mają na celu tworzenie kopii zapasowych i zarządzanie nimi. Dane, jakie najczęściej zabezpiecza backup, to:

  • konta użytkowników,
  • bazy danych,
  • archiwa programów,
  • dokumenty zgromadzone na dyskach, np. faktury, umowy.

Wydajny backup VMware

Kappa Data oferujemy możliwość korzystania z platformy, jaką jest VMware. Nowoczesne centra danych wykorzystują wirtualizacje, które obejmują serwery plików czy bazy danych przedsiębiorstw. Kluczowym aspektem prawidłowo działającego centrum danych jest wykonywanie backupu jego środowiska. Kwestia ta powinna być elementem strategii ochrony danych, którą przygotowuje dział IT przedsiębiorstwa.

Tworzenie kopii danych, które są istotne dla firmy, powinno przebiegać sprawnie i nie sprawiać problemów. Proces ten nie może wpływać na pracę użytkowników sieci. Backup VMware pozwala na bezproblemowe tworzenie kopii baz. Czynność ta jest łatwa do przeprowadzenia, a co najważniejsze – odbywa się bez negatywnego wpływu na inne działania prowadzone w sieci. Zaletą wynikającą z wykorzystania backupu VMware jest możliwość przywracania jednej lub wielu wirtualnych maszyn do ostatniego stanu sprzed pojawienia się awarii.

Backup SaaS –bazy danych pod kontrolą

SaaS, czyli Software as a Service, to rozwiązanie cieszące się szczególnym zainteresowaniem wśród klientów Kappa Data. Możliwość działania w chmurze gwarantuje wygodę w zarządzaniu różnymi procesami przedsiębiorstwa. Technologia ta wymaga jednak wprowadzenia zaawansowanego systemu bezpieczeństwa danych. Kopie zapasowe nie powinny być w tym przypadku lekceważone przez przedsiębiorców, szczególnie jeżeli w chmurze są przetrzymywane dokumenty wpływające na płynność działania przedsiębiorstwa.

Firmy korzystające ze środowiska SaaS muszą mieć świadomość, że ich usługodawcy często nie biorą odpowiedzialności za utracone dane. Co więcej, odzyskanie ich w wielu przypadkach jest niemożliwe lub wymaga wniesienia wysokiej opłaty, a czas oczekiwania na odzyskane pliki może wynosić nawet do kilku tygodni.

Backupowanie SaaS powinno być zatem czynnością wykonywaną regularnie przez dział IT firmy. Niezwykle ważne jest w tym przypadku samo miejsce wybrane do przechowywania kopii danych. Tworząc backup SaaS, warto umieścić dane w przynajmniej dwóch różnych lokalizacjach.

Backup Hyper-V – zabezpieczenie maszyn wirtualnych

Środowisko Hyper-V otwiera przed przedsiębiorcami wiele niedostępnych dotychczas możliwości. Jego największą zaletą jest opcja tworzenia tak zwanych maszyn wirtualnych, które funkcjonują jak standardowe komputery. Każda maszyna wirtualna ma własny system i przypisane do niego programy. Działa także w odizolowanym środowisku, a to oznacza możliwość korzystania z wielu wirtualnych maszyn na jednym urządzeniu.

Kluczową kwestią, także w przypadku wirtualnych maszyn, jest właściwe zabezpieczenie danych poprzez wykonywanie regularnych backupówHyper-V wymaga w tym zakresie odpowiedniego przygotowania. Jeżeli dane są kluczowe dla działalności przedsiębiorstwa, to sama częstotliwość wykonywania kopii powinna być większa. Backup Hyper-V wykonywany regularnie w wielu przypadkach umożliwia przywrócenie wszystkich utraconych danych.

Nasi klienci

Kappa Data dostarcza produkty resellerom, integratorom systemów kompletacji, systemów wideomonitoringu, systemów kasjerskich i innych systemów. Natomiast klienci końcowi są kierowani do najbardziej odpowiedniego partnera referencyjnego.

Kappa Data organizuje również szkolenia pozwalające na osiągnięcie pożądanego poziomu usług lub certyfikacji.

Nasza metoda

Każdy partner jest wyjątkowy, więc odpowiednio dopasowujemy sposób naszej współpracy. Aby uzupełnić usługi naszych partnerów, Kappa Data może przeprowadzać pomiary na miejscu, badać problematyczne kwestie związane z Wi-Fi lub po prostu zapewnić dodatkową parę rąk do pracy w trudnym okresie. Kappa Data nie instaluje punktów dostępowych, lecz projektuje ich konfigurację i przeprowadza pomiary.

Nasze filary

Wiedza techniczna

Kappa Data wspiera sprzedawców i klientów poprzez wszechstronną wiedzę techniczną, szkolenia i doradztwo. Nasze zespoły techniczne i przedsprzedażowe są zawsze do Twojej dyspozycji!

Indywidualne podejście

W Kappa Data możesz liczyć na profesjonalne podejście: od szybkich wycen po prezentacje PoC i przyjazną obsługę klienta ze stałym zespołem kontaktowym. Jesteśmy tu dla Ciebie.

Doskonała obsługa

Kappa Data jest dystrybutorem z wartością dodaną, który dzieli się z Tobą swoimi przemyśleniami w celu wypracowania wspólnych rozwiązań. Zawsze dbamy o to, aby wszystkie zaangażowane strony były zadowolone ze współpracy.

Wat onze klanten zeggen

Voor ons is Kappa Data niet alleen „een distri”, maar een echte Business Partner. Hun unieke combinatie van hoge technische skills, short-cycle interne organisatie en persoonelijke dienst maken van Kappa een troefkaart in ons bezit.

Turkoise, Alexis Aubry

Partnerzy

Xopero logo
Barracuda