Grupa Flügger może bez przeszkód rozwijać biznes dzięki Cato SASE

Grupa Flügger może bez przeszkód rozwijać biznes dzięki Cato SASE

W erze cyfrowej transformacji producenci potrzebują szybkich, bezpiecznych połączeń WAN z aplikacjami w centrach danych, sprzedawcami detalicznymi, dostawcami, partnerami i chmurą. Detaliści z kolei potrzebują szybkiej łączności z producentami oraz własnymi centrami danych i aplikacjami w chmurze.

Jako duński producent farb i produktów pokrewnych oraz sprzedawca detaliczny, Grupa Flügger potrzebowała wszystkich tych rzeczy. Z pięcioma zakładami produkcyjnymi i ponad 200 własnymi punktami sprzedaży detalicznej oraz 200 sklepami franczyzowymi w Skandynawii, Europie Wschodniej i Chinach, Grupa Flügger była w trakcie poważnej ekspansji i cyfrowej transformacji.

„Nasze rozwiązanie MPLS było bezpieczne, ale było to bardzo ograniczone, nieelastyczne środowisko, w którym nie mogliśmy wprowadzać zmian bez dużego nakładu czasu i wysiłku” – mówi Jan Jørgensen, lider projektu IT. „Musieliśmy wykonywać wiele obejść”. Flügger otwierał, zamykał i przenosił wiele sklepów, a uruchomienie ich z MPLS zajęło zbyt dużo czasu. „Trudno było dotrzymać terminów” – mówi Rune Skovsgaard, szef działu IT.

Flügger  poszukiwał rozwiązania kompleksowego, zarazem prostego, wybiera Cato 

Potrzebowaliśmy środowiska, które byłoby zarówno bardziej otwarte niż MPLS, jak i bezpieczne, i oczywiście atrakcyjne finansowo”.

Flügger modernizował również swoje zakłady produkcyjne. „Zapraszaliśmy więcej dostawców i partnerów bezpośrednio do naszej sieci, w tym tych, którzy pomagali wspierać i utrzymywać IT w zakładach” – mówi Skovsgaard. „Musieli oni dostać się do bardzo zamkniętej sieci, aby wykonywać swoją pracę. Potrzebowaliśmy środowiska, które byłoby zarówno bardziej otwarte niż MPLS, jak i bezpieczne, i oczywiście atrakcyjne finansowo”.

Ze wszystkimi rozwiązaniami punktowymi, bezpieczeństwo było również nieelastyczne i czasochłonne. „Szczerze mówiąc, nie mogliśmy pracować z naszymi firewallami” – mówi Jørgensen. „Jeśli musieliśmy wprowadzić jakiekolwiek zmiany lub dać dostęp zewnętrznemu dostawcy, było to niemożliwe. Nawet samo otwarcie i zamknięcie firewalla dla konkretnego partnera wymagało dużo pracy i czasu. Czasami po prostu zostawialiśmy ją otwartą”. Chcąc uprościć sieć i zabezpieczenia oraz ułatwić zarządzanie nimi, firma Flügger zwróciła się o pomoc do Secher Security, duńskiej firmy konsultingowej zajmującej się bezpieczeństwem IT.

„Mieli wiele różnych rozwiązań dostawców i partnerów zaangażowanych w wiele różnych projektów IT” – mówi Kristian Secher, dyrektor generalny Secher Security. „Tracili pieniądze na te wszystkie różne usługi konsultingowe. Natychmiast zauważyliśmy, że możemy uprościć ich środowisko dzięki rozwiązaniu Cato.

Instalacja rozwiązania przebiega sprawnie

Grupa Flügger niemal natychmiast przyjęła rozwiązanie Cato. „Sprawy potoczyły się szybko i łatwo, ponieważ zespół Flügger był bardzo zainteresowany rozwiązaniem i chętny do pomocy w wykonaniu pracy i osiągnięciu sukcesu” – mówi Secher.

Cato łączy wszystkie globalne zasoby sieciowe przedsiębiorstwa – w tym lokalizacje oddziałów, fizyczne i chmurowe centra danych oraz użytkowników mobilnych – w jedną bezpieczną, globalną, natywną dla chmury usługę sieciową. Dzięki konsolidacji całego ruchu WAN i internetowego w chmurze, Cato stosuje pakiet solidnych usług bezpieczeństwa w celu ochrony całego ruchu, w tym ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, zaporę nowej generacji i IPS.

Podłączenie lokalizacji do Cato to tylko kwestia zainstalowania prostego, wstępnie skonfigurowanego urządzenia Cato Socket, które automatycznie łączy się z najbliższym z ponad 70 globalnie rozproszonych punktów obecności (PoP) Cato. W lokalnym punkcie PoP Cato zapewnia dostęp do swojej globalnej sieci szkieletowej i usług bezpieczeństwa. Sieć szkieletowa jest nie tylko zarządzana prywatnie, aby zapewnić zerową utratę pakietów i 5/9 czasu sprawności, ale ma również wbudowaną optymalizację WAN, aby znacznie poprawić przepustowość. Cato monitoruje ruch sieciowy i wybiera optymalną ścieżkę dla każdego pakietu w sieci szkieletowej Cato.

Elastyczna sieć, elastyczny partner

Oprócz tego, że Skovsgaard był pod wrażeniem rozwiązania Cato, uznał swoich partnerów Cato za bardzo elastycznych i łatwych we współpracy. „Kiedy wybieramy nowego dostawcę, patrzymy zarówno na rozwiązania techniczne, jak i na to, czy będzie to dobre środowisko pracy” – mówi Skovsgaard. „Z Cato mamy bardzo elastycznego dostawcę, który rozumie nasze wymagania i jest na miejscu, gdy potrzebujemy pomocy”.

Dzięki Cato mamy bardzo elastycznego dostawcę, który rozumie nasze wymagania i jest na miejscu, gdy potrzebujemy pomocy”.

Po 12 miesiącach, gdy wszystkie sklepy Flügger działają już na Cato, rozwiązanie Cato zwróciło się w porównaniu do MPLS i obecnie oszczędza pieniądze firmy. Ale według Flügger są też ważniejsze korzyści. „Cato zapewnia nam zarówno bezpieczeństwo, jak i elastyczność, której potrzebujemy” – mówi Jørgensen. „Możemy łatwo i bezpiecznie wprowadzać nowych partnerów do sieci”.

Kontrola, sprawne i efektywne działanie

Przenoszenie, otwieranie i zamykanie sklepów jest również szybkie i łatwe w porównaniu z naszą poprzednią siecią MPLS, nawet jeśli znajdują się one w innych krajach” – mówi Skovsgaard. „I mamy jednego niezawodnego dostawcę zabezpieczeń sieciowych, zamiast mieć do czynienia z wieloma różnymi dostawcami zabezpieczeń”.

Klientowi podoba się również łatwość zarządzania Cato. „Mamy znacznie większą kontrolę nad siecią i możemy zdalnie monitorować i wprowadzać zmiany” – mówi Jørgensen. „Przed Cato, jeśli sklep detaliczny zerwał połączenie, niewiele mogliśmy zrobić. Dzięki Cato możemy zobaczyć, że linia działa poprawnie i dokładnie znaleźć błędy w systemie. Możemy zdalnie i łatwo wprowadzać szybkie zmiany w zabezpieczeniach, aby dostosować się do nowych zagrożeń.

Jørgensen poleca rozwiązanie Cato innym. „To było wspaniałe doświadczenie, krytyczny zasób infrastruktury biznesowej, który jest stabilny, ze świetnym zespołem, któremu mogę zaufać. Mamy też rozwiązanie, które możemy rozwijać wraz z naszą firmą”.