Czego inni nie powiedzą Ci o MPLS?

MPLS SD-WAN SASE

Czego inni nie powiedzą Ci o MPLS?

MPLS (Multiprotocol Label Switching) jest standardem branżowym w sieciach korporacyjnych od dziesięcioleci. Jednak w czasach, gdy nowoczesne przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają z usług chmury publicznej, takich jak Office 365, Salesforce i SAP Cloud, czy MPLS jest wystarczający? Być może istnieje inne rozwiązanie, które może spełnić wymagania w zakresie przepustowości, bezpieczeństwa i sprawności sieci korporacyjnej nowej generacji.

5 aspektów oceny technologii MPLS i jej alternatywnych rozwiązań

 1. Zwinność: Czy Twoja sieć może poruszać się w tempie biznesowym?

Nowoczesne przedsiębiorstwa potrzebują rozwiązania, które umożliwi im szybkie rozszerzenie działalności i podłączenie nowych lokalizacji do istniejących sieci. Jednak tradycyjny MPLS wymaga rozbudowy stałej infrastruktury, co może trwać miesiącami i uzależnia firmy od usług i wsparcia operatorów telekomunikacyjnych.

 1. Koszt: Czy koszt jednego megabita jest zbyt wysoki?

Nowoczesna sieć korporacyjna jest połączona z Internetem, co sprawia, że wymaga dużej przepustowości. Przedsiębiorstwa potrzebują rozwiązania, które jest wycenione w sposób przyjazny, ponieważ liczenie każdego megabita przynosi efekt odwrotny do zamierzonego. Jednak koszty MPLS są oparte na megabitach, a każdy megabit jest drogi. Nadmiarowe obwody, elastyczny routing i optymalizacja sieci WAN powodują jeszcze wyższy rachunek.

 1. Elastyczność: Czy firma może przestawić się z pracy w siedzibie na pracę poza siedzibą?

Nowe, post-pandemiczne miejsca pracy muszą być w stanie automatycznie przechodzić między pracą zdalną a pracą na miejscu. Jednak w przypadku problemów z łącznością przejście na kopie zapasowe MPLS może spowodować znaczne opóźnienia, które obniżą wydajność.

 1. Bezpieczeństwo: Czy użytkownicy korporacyjni mogą uzyskać dostęp do zasobów z dowolnego miejsca?

Aby zapewnić obsługę pracy zdalnej i rozproszonych pracowników, zasoby, użytkownicy, dane i aplikacje muszą być zabezpieczone niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Jednak sieci MPLS VPN są trudne w zarządzaniu, a backhauling ruchu do centrów danych powoduje dodatkowe opóźnienia, przez co sieć staje się podatna na ataki.

 1. Zarządzanie: Czy masz wgląd i kontrolę nad swoją siecią?

Nowoczesne firmy potrzebują współzarządzanych sieci, aby mieć wgląd i kontrolę bez konieczności zajmowania się całą ciężką pracą. Jednak MPLS wymaga od firm kontrolowania całej sieci lub oddania jej w ręce operatorów telekomunikacyjnych.

Czy SD-WAN jest rozwiązaniem dla niedociągnięć MPLS?

SD-WAN może zastąpić niektóre rodzaje ruchu MPLS, oszczędzając firmom wielu kosztów związanych z MPLS. Jednak SD-WAN nie zaspokaja wszystkich potrzeb biznesowych, w tym:

 • Chmura – SD-WAN koncentruje się na fizycznej sieci WAN.
 • Bezpieczeństwo – SD-WAN wykorzystuje tylko podstawowe funkcje bezpieczeństwa.
 • Praca zdalna i hybrydowa – SD-WAN to rozwiązanie zorientowane na oddziały, które samo w sobie nie jest w stanie obsługiwać pracy zdalnej.
 • Widoczność – SD-WAN wymaga dodawania kolejnych dostawców, co powoduje fragmentację widoczności.
SASE CATO

W jaki sposób SASE odpowiada na wszystkie przyszłe potrzeby sieci WAN?

Rozwiązaniem dla wszystkich przyszłych potrzeb sieci korporacyjnych jest konwergentne rozwiązanie, które obejmuje SD-WAN, globalną sieć szkieletową, wszechobecne bezpieczeństwo i zdalny dostęp w ramach jednej oferty w chmurze.

Platforma SASE właśnie to oferuje:

 • Pojedynczą platformę dla wszystkich funkcji, które mogą być aktywowane oddzielnie za pomocą jednego przełącznika.
 • Globalny szkielet sieci WAN w chmurze, zapewniający płynny ruch z minimalnymi opóźnieniami w punktach dostępowych na całym świecie.
 • Ujednolicony mechanizm bezpieczeństwa jako usługi dzięki połączeniu ZTNA z SD-WAN.
 • Jedna wspólna witryna dla wszystkich polityk, konfiguracji, monitorowania i analiz.
 • Elastyczne zarządzanie – samoobsługowe, współzarządzane lub w pełni zarządzane.
SASE CATO

Zainteresowany? Zostaw kontakt do siebie. Zadzwonimy.