5 luk w SD-WAN, na które odpowiada SASE

5 luk w SD-WAN, na które odpowiada SASE

SASE vs. SD-WAN dla przedsiębiorstw

Przyjrzyjmy się pięciu problemom związanym z siecią i bezpieczeństwem, z jakimi borykają się współczesne przedsiębiorstwa, oraz temu, jak SD-WAN i SASE radzą sobie z tymi problemami.

 

1. Zaawansowane bezpieczeństwo

Współczesne przedsiębiorstwa muszą przygotować się na ataki cybernetyczne, wdrażając rozwiązania zabezpieczające, które ochronią ich krytyczne aplikacje. W przypadku SD-WAN zespoły IT są zmuszone do dodania dodatkowych urządzeń, takich jak NGFW, IPS i SWG. Zwiększa to koszty wdrożeń i komplikuje utrzymanie. Z drugiej strony, SASE posiada wbudowany stos bezpieczeństwa sieciowego, który zabezpiecza wszystkie krawędzie i wszystkie lokalizacje.

2. Pracownicy zdalni

Hybrydowy model pracy będzie się utrzymywał. Pracownicy nadal będą łączyć się z domu lub innych lokalizacji zewnętrznych, a osoby trzecie również będą potrzebować dostępu do sieci. Sieć SD-WAN nie obsługuje tego typu połączeń, ponieważ została zaprojektowana z myślą o zastąpieniu MPLS pomiędzy fizycznymi lokalizacjami. Z kolei SASE łączy użytkowników zdalnych z dowolnego miejsca do najbliższego PoP (point of presence), zapewniając zoptymalizowany i bezpieczny dostęp.

3. Gotowość do pracy w chmurze

Łączność w chmurze ma zasadnicze znaczenie dla sprawności biznesowej, globalnej łączności i dostępu do aplikacji biznesowych. Sieć SD-WAN jest ograniczona pod względem gotowości do obsługi chmury i wymaga zarządzania i integracji własnych urządzeń oraz drogich rozwiązań łączności w chmurze. Z drugiej strony, SASE opiera się na centrach danych w chmurze, które są połączone z chmurą SASE. Ponadto aplikacje w chmurze nie wymagają integracji, a ruch aplikacji z brzegów jest przesyłany do instancji w chmurze.

4. Globalna wydajność

Globalna łączność jest podstawą działalności przedsiębiorstw, ale SD-WAN zapewnia łączność za pośrednictwem zewnętrznych dostawców sieci szkieletowych, którzy nie zawsze są niezawodni. SASE posiada prywatną globalną sieć szkieletową, która jest zoptymalizowana pod kątem sieci WAN.

5. Proste zarządzanie

Praca stała się bardziej skomplikowana niż kiedykolwiek, dlatego zespoły informatyków potrzebują rozwiązania, które zmniejszy koszty ogólne, a nie je zwiększy. Rozwiązania SD-WAN i bezpieczeństwa wymagają od zespołów IT oddzielnego zarządzania, konserwacji oraz rozwiązywania problemów. Rozwiązanie SASE łączy wszystkie funkcje, zapewniając widoczność i proste, scentralizowane zarządzanie.

Przetestuj rozwiązania SASE od Cato Networks: https://www.catonetworks.com/try/

Cato Networks, izraelska firma założona w 2015 roku. Podstawowy produkt firmy łączy SD-WAN i zabezpieczenia sieciowe w usługę natywną dla chmury. Firma projektuje usługi chmurowe migrujące z MPLS do SD-WAN, a także prywatną sieć szkieletową, usługi security as a service i usługi dostępu do chmury.
Rozwiązanie SASE firmy Cato umożliwia użytkownikom zdalnym, poprzez klienta lub przeglądarkę, dostęp do wszystkich aplikacji biznesowych poprzez bezpieczne i zoptymalizowane połączenie. Cato Cloud, globalna usługa w chmurze, może być skalowana, aby pomieścić dowolną liczbę użytkowników, bez konieczności wdrażania dedykowanej infrastruktury VPN. Pracownicy zdalni (również użytkownicy mobilni) łączą się z najbliższym punktem Cato PoP – istnieje ponad 60 punktów PoP na całym świecie – a ich ruch jest optymalnie kierowany przez globalną prywatną sieć szkieletową Cato do aplikacji w siedzibie firmy lub w chmurze. Stos Cato Security as a Service chroni zdalnych użytkowników przed zagrożeniami i wymusza kontrolę dostępu do aplikacji.

Zainteresowany? Wyślij nam swoje dane skontaktujemy się z tobą: