Cato Networks XDR & EPP: Odkryj istotę bezpieczeństwa sieciowego następnej generacji.

Cato Networks XDR & EPP: Odkryj istotę bezpieczeństwa sieciowego następnej generacji.

Cato Networks XDR & EPP: Odkryj istotę bezpieczeństwa sieciowego następnej generacji.

Bez wątpienia już zastanawiałeś się, „Co się dzieje w mojej sieci?” Istnieje niezliczona liczba narzędzi zapewniających widoczność, ale przejrzenie wyników i śledzenie ich staje się znacznie trudniejsze.

Cato Networks może nie być pierwszą firmą, która przychodzi na myśl, gdy mówimy o XDR, ale rozważmy zakres ich monitoringu sieciowego. Od klienta aż do serwera, gdziekolwiek na świecie, są w stanie zauważyć podejrzane działania. W rzeczywistości Cato zostało zbudowane jako rozwiązanie SASE (choć początkowo ten termin jeszcze nie istniał). Obecnie Cato rozwija kilka rozwiązań wokół swojego produktu SASE. Ponieważ Cato jest już obecne na końcówkach za pomocą agenta VPN, jest to tylko mały krok, aby zobaczyć, jakie niechciane ruchy dzieją się w sieci.

Wszystko zaczyna się od zbierania danych.

Skąd Cato XDR czerpie informacje? Początkowo Cato jest swoistym ekosystemem, przez który przechodzi cały ruch. Dzięki swojej architekturze jednoprzepustowej wiele ruchu jest deszyfrowane, co sprawia, że analiza wnikliwa staje się oczywista.

Z chmury można nawiązać relacje API z wieloma znanymi platformami chmurowymi, takimi jak Azure czy Google, ale także Slackiem czy Boxem. Proces uczenia się poznaje zachowanie użytkowników wobec (między innymi) tych platform i w końcu może rozpoznać odstające zachowanie. Weź pod uwagę np. wydobycie danych.

Konkretnym przykładem takiej integracji jest z Microsoft Defenderem. Firmy korzystające już z dobrze zabezpieczonego systemu od Microsoftu mogą połączyć dane z agenta Defendera z informacjami zebranymi za pomocą Cato. W ten sposób mogą nawiązać silne połączenia w zachowaniu hakerów.

Ostatnio Cato posiada także własną ochronę końcową dzięki partnerstwu z BitDefenderem. Eliminuje to nie tylko potrzebę zewnętrznej platformy ochrony końcowej (EPP), ale także potrzebę dedykowanego agenta VPN na każdym urządzeniu. Każde urządzenie współpracuje w systemie XDR, w tym stacjonarne stanowiska wewnętrzne.

Z ogromnej ilości informacji w sieci Cato korzysta silnik sztucznej inteligencji do wyłuskania ważnych i istotnych informacji, odpowiednio je priorytetyzując. Ten silnik nawiązuje połączenia tam, gdzie to możliwe, i prezentuje wszystko w formie tzw. „Historii”. Te „Historie” to zrozumiałe raporty, które oferują tekst i grafikę na tacy dzięki generatorowi tekstu opartemu na sztucznej inteligencji.

Jak zwykle w przypadku sieci Cato, zauważysz, że wszystko w ramach platformy zarządzania Cato jest prezentowane w intuicyjnie dostępny sposób.

Już jesteś użytkownikiem Cato? Sprawdź pulpit nawigacyjny „Stories” pod Monitoring, wersja podstawowa XDR jest darmowa. Zastanów się, co zyskasz z wersją Pro, zajrzyj pod Assets i Katalogi wskazań. Jesteś zaledwie kliknięcie od pełnego rozwiązania XDR.