Cyfrowe etykiety czy digital signage są w ofercie Lancom Systems od lat – co nowego dla zastosowań IoT

Cyfrowe etykiety czy digital signage są w ofercie Lancom Systems od lat – co nowego dla zastosowań IoT

Cyfrowe etykiety czy digital signage Lancom Systems  – co nowego dla zastosowań IoT

 

Bezprzewodowe etykiety ePaper firmy LANCOM umożliwiają innowacyjne zastosowania dla wielu różnych branż. Dzięki nim możemy wyświetlać treści zainteresowanym osobom o wydarzeniach, spotkaniach i terminach  które mają odbywać się określonym miejscu: pokoju, sali, auli, gabinecie czy też informować o produktach i cenach.

Etykiety są zarządzane centralnie, zasilane bateryjnie i pracują bezprzewodowo bez zbędnego okablowania. Dzięki API można wyświetlać  informacje na przykład z systemów zarządzania kalendarzem czy systemu ERP a treści mogą być wyświetlane na wyświetlaczu niemal w czasie rzeczywistym. Wyświetlana treść jest doskonale widoczna i o każdej porze dnia i pod każdym kątem. Co więcej, kolorowe podświetlenia umożliwiają podkreślenie konkretnych aspektów oraz wyświetlanie grafiki.

I to wszystko działa bezprzewodowo

Pomysł na etykiety zrodził się z zarządzania centralnie ceną produktów na półkach sklepowych, gdzie jednym kliknięciem aktualizujemy cały system lub jego segmenty. Produkty te z powodzeniem znajdują swoje zastosowanie jako etykiety informujące o wydarzeniach i ich terminach w salach konferencyjnych, gabinetach czy np. rezerwacjach stolika w restauracjach.

Lancom e-paper

Zastosowanie w restauracji. Rezerwacja stolika.

Lancom e-paper

Zastosowanie w restauracji czy na konferencji. Informacja o produkcie w tym przypadku w chłodziarce do wina.

Problem trwałości baterii został rozwiązany dzięki zastosowaniu technologii unikania interferencji w sieci WIFI oraz zastosowaniu dwóch kolorów (w ofercie etykiety z 3 kolorami) do wyświetlania treści w technologii epaper. W związku z tym czas działania baterii został wydłużony do 5 lat (przy założeniu 2 aktualizacji dziennie). System pozwala też na monitoring stanu poziomu baterii etykiet.

System można zintegrować z istniejącą siecią bezprzewodową od Lancom Systems stosując dodatkowo punkty dostępowe od Lancom Systems z serii E, przez które będzie przesyłana komunikacja z etykietami. Można wykorzystać do komunikacji dedykowany punkt dostępowy lub dowolny punkt z oferty Lancoma (z portem USB) stosując odpowiedni moduł z anteną dookolną i podłączając go do modułu USB punktu dostępowego. Punkty aktualizują bezprzewodowo wyświetlacze e-papierowe, a także zapewniają profesjonalną sieć WLAN.

Lancom e-paper

E-paper przyklejony na szybie salki konferencyjnej.

Lancom Systems to kompletna infrastruktura sieciowa od wifi po routery, switche oraz Next Generation Firewalling opracowany razem z Rohde & Schwarz.

Profesjonalna sieć komputerowa

Format etykiety bezprzewodowej

 

Lancom aktualnie posiada etykiety trójkolorowe z diodami led WDG-3 oraz bez diód – WDG-2.

  • WDG-3 są dostępne w dwóch rozmiarach (7,4″, 4,2″)
  • WDG-2 dostępne w czterech rozmiarach: 12.2″, 7.4″, 4.4″, 2.7″

Do zestawów dołączone są uchwyty montażowe na ścianę. Istnieje również możliwość używania wyświetlaczy ePaper na stołach lub w gablotach za pomocą dołączonych podstawek. Można też przykleić na szybę. W poniższym filmie przedstawiono przykładowy montaż na szybę.

Technologia

 

LANCOM serii E zapewnia bezproblemową pracę sieci bezprzewodowej, równoległą radiową aktualizacja bezprzewodowych wyświetlaczy ePaper oraz technologie iBeacon. Takie połączenie równoległych technologii radiowych w jednym punkcie dostępowym to prawdziwy ewenement na skalę światową! Praca opiera się na unikaniu interferencji na jednej częstotliwości.

 

digital signage

Technologia pozwala bez refleksów widzieć treści na etykietach pod każdym kątem przy świetle dziennym czy sztucznym. W rezultacie treść jest zawsze doskonale czytelna. Ponadto technologia wymaga bardzo niewiele energii, ponieważ zasilanie jest potrzebne tylko wtedy, gdy zawartość wyświetlacza jest zmieniana.

Konfiguracja Systemu

 

Do działania systemu potrzebujemy też oprogramowanie LANCOM Wireless ePaper pozwala on na zarządzanie centralne etykietami oraz odpowiada za aktualizacje. Serwer pozwala zarządzać do 1000 etykiet centralnie, dodatkowo co najmniej jeden punkt dostępowy od Lancoma, plus etykiety. Jeśli posiadamy już infrastrukturę od Lancom Systems dokupujemy moduł USB lub dedykowany punkt (o ile takiego nie posiadamy).

Jeśli posiadamy rozwiązanie Wi-Fi innego vendora możemy również zastosować etykiety LANCOM. Potrzebujemy oczywiście podstawowego wyposażenia: co najmniej jeden punkt dostępowy Lancom Systems, etykiety i oprogramowanie serwera. Taki pakiet przygotował LANCOM Systems. Wyłączamy wtedy moduł / lub moduły Wi-Fi dla użytkowników aby nie interferować z naszą firmową siecią i pozostawiamy sterowanie etykietami epaper. Oczywiście zawsze możemy rozgłaszać też sieć dla użytkowników z naszego punktu Lancom System. Poniżej przykładowy pakiet etykiet od Lancom Systems.

Bezprzewodowe etykiety są sterowane centralnie za pomocą oprogramowania. Wprowadzone dane są przesyłane zgodnie z harmonogramem. Dzięki zaimplementowanemu w oprogramowaniu API całość współpracuje z systemem zarządzania kalendarzem (Exchange, Domino, Google Calender, Office 365) czy systemem ERP. Można na przykład wyświetlić bieżące spotkanie oraz kolejne spotkania, wraz z godzinami i uczestnikami. W ten sposób oznakowanie, np. sal konferencyjnych, jest zawsze aktualne i zapewnia przejrzystość w firmie.

Po konfiguracji systemu aktualizacja jest bardzo prosta. Następuję automatycznie po wprowadzeniu zmian na w system kalendarza Outlook.

LANCOM Wireless ePaper set - pakiet etykiet z punktem dostępowym LN-830E

Parametry techniczne:

  • 1 x LANCOM LN-830E Wireless
  • 5 x LANCOM WDG-3 7.4″
  • 1 x LANCOM Wireless ePaper Server do zarządzania nieograniczoną liczbą punktów dostępu i maksymalnie 1 000 bezprzewodowych wyświetlaczy ePaper
  • Interfejs (API) umożliwiający połączenie z zewnętrznymi systemami zarządzania kalendarzem
    Wygodne przesyłanie zdjęć
  • W tym przykładowe obrazy i szablony kalendarzy, a także skrypty do połączenia z Exchange, Domino, Google Calendar i Office 365

Jakie są zalety rozwiązań LANCOM?

LANCOM ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu niezawodnych sieci do wszystkich sektorów gospodarki. Linie produktów wyróżniają się długim cyklem życia i profesjonalnym zarządzaniem.

Bezpłatne aktualizacje firmware zapewniają trwałą ochronę inwestycji i tym właśnie różnią się od konkurencji. Wsparcie techniczne i usługi konfiguracyjne są oferowane przez nasze własne centrum wsparcia.

Lancom jest europejskim dostawcą zapewnia:

Kompletny asortyment produktów sieciowych pochodzi z jednego źródła - ``Made in Germany``.

Gwarantują one maksymalne bezpieczeństwo IT od lidera rynku niemieckiego i są w pełni zgodne z GDPR.

Bezpieczne oddzielenie różnych grup użytkowników + dodatkowe uwierzytelnianie i filtry treści w celu ochrony informacji krytycznych i nieletnich.

Minimalne koszty eksploatacji i maksymalna dostępność wykorzystywanych komponentów dzięki centralnemu monitorowaniu i zarządzaniu 24/7.

Maksymalna ochrona inwestycji dzięki bezpłatnym aktualizacjom systemu operacyjnego i najnowszym standardom technologicznym

Punkty dostępowe Wi-Fi do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, zawsze z najnowszą technologią i o nowoczesnym wyglądzie.

A my robimy jeszcze więcej! Oferujemy usługi audytu infrastruktury bezprzewodowej profesjonalnymi narzędziami Ekahau.

Badanie to ujawnia ukryte problemy w sieci i jest idealnym punktem wyjścia do ulepszenia i optymalizacji sieci (wifi). Efektem końcowym będzie lepiej działająca i bardziej stabilna sieć Wi-fi!

Zainteresowany? Zostaw kontakt do siebie. Zadzwonimy.