Bezpieczne i przyszłościowe sieci dla nowoczesnej edukacji – LANCOM Systems

Lancom System Edukacja

Bezpieczne i przyszłościowe sieci dla nowoczesnej edukacji – LANCOM Systems

Stworzenie infrastruktury IT dla campusu edukacyjnego, która jest zarówno nowoczesna, jak i przyszłościowa nie jest łatwym zadaniem.

Kappa Data i LANCOM pomogą Ci przejść cyfrową transformację oferując zestaw  niezawodnych i wydajnych produktów dla sieci WAN, LAN, WLAN, bezpieczeństwa sieci i centralnego zarządzania.

Szeroka oferta firmy LANCOM w zakresie produktów sieciowych i bezpieczeństwa gwarantuje rozwiązania dostosowane do potrzeb i budżetu, a także maksymalną trwałość samych produktów.

Bezpieczna sieć Wi-Fi – w szkole i na uczelni

W szkole, czy na uczelni, liczba urządzeń uzyskujących dostęp do treści internetowych za pośrednictwem sieci Wi-Fi jest bardzo duża. Potrzebne są niezawodne filtry do ochrony użytkowników oraz fizyczna separacja sieci edukacyjnych i administracyjnych.

Szybka sieć to podstawowy warunek cyfrowego nauczania, aby wyszukiwanie informacji w Internecie, współpraca online i interaktywne metody uczenia się przebiegały bez zakłóceń.

Aby nasza sieć działała szybko i stabilnie należy dobrać odpowiednią ilość urządzeń i zaplanować właściwe rozmieszczenie punktów dostępowych.

Od lat profesjonalnie zajmujemy się pomiarami sieci WiFi oraz wsparciem w późniejszym wdrożeniu infrastruktury bezprzewodowej.

Odpowiednie rozwiązania dla każdego typu organizacji

Oto przykład scenariusza szkolnego „made by LANCOM”:

Bezpieczna separacja sieci i filtry treści umożliwiają dokładne zdefiniowanie ról w celu zapewnienia optymalnej ochrony sieci i jej użytkowników. Na tej podstawie każda szkoła może wraz z organem prowadzącym zdecydować, jaką infrastrukturę chce wdrożyć, jak ma być skalowana i dostosowana do potrzeb kadry nauczycielskiej, uczniów i pracowników administracyjnych.

Lancom przykładowa sieć szkolna

Przykładowy scenariusz: uczelnia wyższa

O wiele bardziej złożone i wymagające są wymagania uniwersytetów i szkół wyższych, jeśli chodzi o liczbę użytkowników, zróżnicowanie klientów, ilość danych, różnorodność aplikacji, sieci, które mają być oddzielnie administrowane, oraz budynki, tereny zewnętrzne i lokalizacje, które mają być połączone. Nasz scenariusz dla uniwersytetu/uczelni wyższej obrazuje wydajność i skalowalność infrastruktury oferowanej przez LANCOM.

Lancom przykładowa sieć uniwersytetu

Przykładowy scenariusz: zarządzanie wieloma lokalizacjami

Za pośrednictwem platformy chmurowej, LANCOM Management Cloud, dostawca usług IT może zdefiniować globalne zasady bezpieczeństwa dla całej sieci oraz centralnie monitorować, zarządzać i kontrolować całą infrastrukturę. Zalety: brak konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy informatycznej w poszczególnych lokalizacjach – pracownicy, np. szkoły, mogą poświęcić się wyłącznie obowiązkom dydaktycznym. Jednocześnie wsparcie ze strony ekspertów LANCOM i Kappa Data zapewnia jakość infrastruktury, oszczędność kosztów oraz elastyczność i sprawność rozwiązania sieciowego.

Lancom zarządzanie wieloma lokalizacjami sieciowymi w edukacji

Jakie są zalety rozwiązań LANCOM?

LANCOM ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu niezawodnych sieci do wszystkich sektorów gospodarki, w tym w edukacji. Linie produktów wyróżniają się długim cyklem życia i profesjonalnym zarządzaniem.

Bezpłatne aktualizacje firmware zapewniają trwałą ochronę inwestycji i tym właśnie różnią się od konkurencji. Wsparcie techniczne i usługi konfiguracyjne są oferowane przez nasze własne centrum wsparcia.

Lancom jest europejskim dostawcą zapewnia:

Kompletny asortyment produktów sieciowych pochodzi z jednego źródła - ``Made in Germany``.

Gwarantują one maksymalne bezpieczeństwo IT od lidera rynku niemieckiego i są w pełni zgodne z GDPR.

Bezpieczne oddzielenie różnych grup użytkowników + dodatkowe uwierzytelnianie i filtry treści w celu ochrony informacji krytycznych i nieletnich.

Minimalne koszty eksploatacji i maksymalna dostępność wykorzystywanych komponentów dzięki centralnemu monitorowaniu i zarządzaniu 24/7.

Maksymalna ochrona inwestycji dzięki bezpłatnym aktualizacjom systemu operacyjnego i najnowszym standardom technologicznym

Punkty dostępowe Wi-Fi do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, zawsze z najnowszą technologią i o nowoczesnym wyglądzie.

A my robimy jeszcze więcej! Oferujemy usługi audytu infrastruktury bezprzewodowej profesjonalnymi narzędziami Ekahau.

Badanie to ujawnia ukryte problemy w sieci i jest idealnym punktem wyjścia do ulepszenia i optymalizacji sieci (wifi). Efektem końcowym będzie lepiej działająca i bardziej stabilna sieć Wi-fi!

Najwyższe oceny dla edukacyjnej sieci Wi-Fi – w kierunku bezpiecznej cyfrowej przyszłości

Wydarzenie – LANCOM Flight TEST – przetestuj z nami

Wspólnie z producentem zapraszamy do przetestowania zestawu urządzeń Wi-Fi 6 – LANCOM LW-600. Przejdź do formularza tutaj.

Zainteresowany? Zostaw kontakt do siebie. Zadzwonimy.