Jak dobrać odpowiedni router?

Dobór odpowiedniego routera jest kluczowy dla zapewnienia dostępu do Internetu wszystkim urządzeniom. Sprawdź jak dobrać odpowiedni router lancom

Jak dobrać odpowiedni router?

Jak dobrać odpowiedni router do Twojej firmy lub mieszkania?

Ten wybór ma bardzo duże znaczenie. Celem routera jest zapewnienie dostępu do Internetu wszystkim urządzeniom: komputerom, telewizorom ze Smart TV, smartfonom, tabletom, głośnikom i wielu innym. Od niego zależy czy masz możliwość w pełni wykorzystywać wykupione połączenie z Internetem, jaki jest zasięg w poszczególnych pomieszczeniach oraz stabilność całej sieci.

Starsza generacja routerów przystosowana jest do obsługi niższych prędkości, które dziś są niewystarczające do bezproblemowego korzystania z Internetu, tym bardziej jeśli do sieci podłącza się wiele urządzeń. Tylko nowe urządzenie spełniające aktualne standardy, w którym przy dobrym zasięgu kilkukrotnie zwiększa się przepustowość, umożliwi ci wykorzystanie pełnej dostępnej prędkości.

Routery i bramy VPN firmy LANCOM Systems zapewniają dużą przepustowość, bezpieczną komunikację i poufną wymianę danych w profesjonalnych sieciach. Ta najbardziej wszechstronna oferta na rynku, z interfejsami dla światłowodów, xDSL Gigabit Ethernet, supervectoring LTE, LTE Advanced i 5 G, umożliwia tworzenie sieci małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom w wielu lokalizacjach przy użyciu najnowocześniejszej technologii VPN.

Sprawdź jak wybrać odpowiedni router w kilku krokach:

Jak dobrać odpowiedni router LANCOM

Jak zaplanować zasięg sieci Wi-Fi?

Wybór odpowiedniego routera nie zawsze wystarczy. Trzeba też zaplanować zasięg sieci Wi-Fi.

Polega to na zapewnieniu urządzeniom odbiorczym odpowiedniej siły i jakości sygnału we wszystkich miejscach, w których użytkownicy będą się łączyć z siecią bezprzewodową. Instalacja zbyt dużej ilości punktów dostępowych jest tak samo złym pomysłem, jak instalacja zbyt małej ich liczby.

Korzystając z właściwych narzędzi mamy możliwość określenia właściwej liczby i lokalizacji punktów dostępowych, co pozwala uzyskać najlepszą sieć Wi-Fi dostosowaną do konkretnych potrzeb. Służą do tego narzędzia Ekahau. Więcej informacji nt. planowania sieci Wi-Fi z Ekahau znajdziesz w tym artykule.

Zainteresowany? Zostaw kontakt do siebie. Zadzwonimy.