Jak chronić się przed oprogramowaniem ransomware dzięki SASE?

Ochrona przed ransomware z CATO SASE

Jak chronić się przed oprogramowaniem ransomware dzięki SASE?

Ochrona przed ransomware z CATO SASE, czy jest możliwa ? Korporacje płacą siedmiocyfrowe i wyższe okupy za przywrócenie ciągłości działania, dlatego cyberatakujący zaczęli traktować oprogramowanie ransomware jako lukratywny sposób zarobku. Jednak oprócz natychmiastowych kosztów, które mogą sięgać milionów dolarów, oprogramowanie ransomware powoduje również znaczne szkody długoterminowe.

Sposoby oddziaływania oprogramowania ransomware na organizacje

Najczęściej oprogramowanie Ransomware powoduje natychmiastową utratę produktywności. Organizacje są niemal całkowicie uzależnione od danych i aplikacji w swoich codziennych działaniach, w tym, od dokonywania płatności, tworzenia produktów oraz ich dostarczania i wysyłania. Jeśli to wszystko zostanie zatrzymane, utrata produktywności jest ogromna. Dla niektórych globalnych przedsiębiorstw może to oznaczać nawet utratę milionów dolarów na godzinę. Odtwarzanie kopii zapasowych i próby odzyskiwania danych mogą zająć zespołom IT całe tygodnie pracy. Aby przywrócić produktywność, niektóre firmy wolą zapłacić okup i przywrócić działalność operacyjną.

Kolejnym problemem jest zaszyfrowanie ważnych danych. Według Cybercrime Magazine globalny koszt szkód spowodowanych przez oprogramowanie ransomware przekroczy 265 miliardów dolarów do 2031 r. Jednym ze sposobów, w jaki atakujący uzyskują takie kwoty, jest szyfrowanie danych organizacyjnych i żądanie zapłaty za instrukcje dotyczące sposobu ich odszyfrowania. Aby zmotywować ofiary do zapłacenia, osoby atakujące mogą grozić zniszczeniem klucza prywatnego po upływie określonego czasu lub zwiększać cenę w miarę upływu czasu.

Ochrona przed ransomware

Jak chmura Cato SASE zapobiega oprogramowaniu ransomware ?

Dzięki połączeniu sieci i bezpieczeństwa w globalną, natywną usługę w chmurze, platforma SASE firmy Cato zapewnia wgląd w ruch i zasoby, co umożliwia zbudowanie kompleksowego i unikalnego rozwiązania bezpieczeństwa, które chroni przed złośliwym oprogramowaniem, eliminując jednocześnie fałszywe wyniki pozytywne.

Oto sześć sposobów, w jakie chmura Cato SASE chroni organizacje przed oprogramowaniem ransomware:

Cato korzysta z danych wywiadu o zagrożeniach pochodzących ze źródeł otwartych, społeczności współdzielonych i dostawców komercyjnych. Ponadto, po stwierdzeniu, że 30% źródeł zawiera fałszywe dane pozytywne lub nie uwzględnia IoC, Cato zbudowało system uzupełniający, który wykorzystuje ML i AI do agregowania rekordów i ich oceny.

System Cato IPS zapobiega dostarczaniu oprogramowania ransomware do maszyn, co jest głównym sposobem, w jaki sprawcy przejmują kontrolę nad systemami przed atakiem. Jeśli napastnik jest już w sieci, Cato zapobiega komunikacji, której napastnicy używają do szyfrowania plików i danych.

System Cato IPS wykrywa i blokuje nieregularną aktywność sieciową, która może być wynikiem używania przez napastników protokołu SMB do zmiany nazw lub rozszerzeń zaszyfrowanych plików.

Cato SASE Cloud zapewnia podejście zero zaufania, aby zapewnić użytkownikom i hostom dostęp tylko do aplikacji i zasobów, do których są upoważnieni. Zmniejsza to powierzchnię ataku, ograniczając zdolność ransomware do rozprzestrzeniania się, szyfrowania i eksfiltracji danych.

Wykorzystując uczenie maszynowe, zaawansowane rozwiązanie antywirusowe Cato chroni przed nieznanymi zagrożeniami i atakami zero-day, a w szczególności jest przydatne w walce ze złośliwym oprogramowaniem polimorficznym, zaprojektowanym w celu uniknięcia mechanizmów inspekcji opartych na sygnaturach.

System IPS Cato posiada unikalne możliwości w wielu warstwach zabezpieczeń, w tym: świadomość aplikacji w warstwie 7, świadomość tożsamości użytkownika, odcisk palca użytkownika/agenta klienta, prawdziwy typ pliku, reputacja domeny docelowej/IP, atrybuty ruchu, sygnatury behawioralne i heurystyki oraz wiele innych.

CATO SASE

Optymalizacja zespołu bezpieczeństwa dzięki Cato MDR

Cato może odciążyć już zapracowane zespoły IT i bezpieczeństwa organizacji od zasobochłonnego procesu wykrywania zagrożonych punktów końcowych. Eliminuje to potrzebę dodatkowych instalacji, ponieważ Cato już służy jako platforma SASE klienta, zapewniając niezrównaną widoczność całego ruchu ze wszystkich urządzeń. Usługa Cato MDR może pomóc w identyfikacji i powstrzymaniu ransomware i podejrzanych działań zanim się uaktywnią i wpłyną na Twoją firmę. Poprzez wykrywanie ruchów bocznych i bazowanie zachowań hostów, usługa Cato MDR daje Twojej sieci dodatkową „parę oczu” do wykrywania, izolowania i usuwania zagrożeń.

Zainteresowany? Zostaw kontakt do siebie. Zadzwonimy.