Wielowarstwowa ochrona pakietu M365

ochrona pakietu m365

Wielowarstwowa ochrona pakietu M365

Czy wiesz, że 43% organizacji padło już ofiarą ataku typu spear phishing? Chcesz jak najszybciej temu zapobiec? Pełna ochrona pakietu M365 od Barracuda Networks to rozwiązanie właśnie dla Ciebie! Dodaj warstwy ochrony i odkryj plany ochrony poczty e-mail.

Co obejmuje Barracuda Email Protection Plans?

Po pierwsze, czym są plany ochrony poczty e-mail Barracuda? Jest to pakiet około 20 części, które są używane i kupowane w małych grupach produktów. Połączenie produktów nie tylko zwiększa wartość dzięki wielu warstwom zabezpieczeń, ale także współpracuje ze sobą, aby znacznie zwiększyć wydajność i wygodę użytkowania. Licencja na użytkownika nie zawiera ograniczeń pamięci masowej.

Bezpieczeństwo poczty e-mail

91% cyberataków zaczyna się od wiadomości e-mail. Na szczęście Barracuda jest znana od prawie 20 lat ze swojego pierwszego w swojej klasie produktu antyspamowego „Spam Firewall”, dziś znanego jako „Email Security Gateway”. Możesz dać swoim użytkownikom możliwość umieszczania adresów na białej liście lub po prostu odebrać im te prawa. Możesz ustawić reguły, które są znacznie bardziej szczegółowe niż tylko biała lub czarna lista adresów lub domen. Oprócz ochrony antyspamowej, produkt obejmuje ochronę antywirusową, antyphishingową, sandboxing, szyfrowanie, aliasing wielu domen, ochronę linków itp. Email Security można również używać w połączeniu z produktami innymi niż Microsoft 365, ponieważ jest on w pełni oparty na MX.

Archiwizacja – dlaczego warto przechowywać wszystkie wiadomości poza M365?

Głównymi powodami, dla których warto przechowywać wszystkie wiadomości poza M365, są względy prawne i zgodność z przepisami. Wartość dodana Barracudy jako produktu do archiwizacji polega na niezależności od Microsoftu, ale także na elastyczności w odzyskiwaniu wiadomości e-mail. Integracja z Outlookiem pozwala na połączenie archiwum innej skrzynki pocztowej w Outlooku, tak jakby była to skrzynka sprzętowa.

Phishing

Cloud-to-Cloud Backup

Jak wspomniano wcześniej, Microsoft rekomenduje wykonywanie kopii zapasowej przy użyciu innej firmy. „Przywracanie” używane w Microsoft 365 to retencja. W rzeczywistości chodzi więc o odzyskanie starej wersji z tej samej bazy danych. Kopia zapasowa oznacza przechowywanie kopii danych w innym miejscu. Kiedy myślimy o kopiach zapasowych plików, chcemy również mieć możliwość przywrócenia wersji z określonego momentu. Microsoft ogranicza się w tym przypadku do 30 dni (konfigurowalne do 90 dni). Cała starsza historia nie może być już odzyskana.

Dlatego kopia zapasowa Barracuda C2C wykonuje kopię poczty e-mail, kontaktów, zadań, agendy, ale także Sharepoint, Teams i Onedrive z Microsoft 365. Płynny, intuicyjny interfejs webowy oparty na chmurze pozwala na sprawne przywracanie danych z dowolnego miejsca.

Kopia zapasowa Barracuda Cloud to Cloud jest dostępna tylko dla Microsoft 365 i powiązanych produktów. Wykorzystuje do tego interfejsy API firmy Microsoft.

Szkolenie w zakresie świadomości bezpieczeństwa

Użytkownicy mogą zgłaszać podejrzane wiadomości e-mail, ale najpierw muszą zostać przeszkoleni w ich rozpoznawaniu. Jest to możliwe dzięki Security Awareness Training!

To rozbudowane narzędzie jest platformą edukacyjną do szkolenia użytkowników końcowych za pomocą filmów wideo, ale także poprzez wysyłanie im fałszywych wiadomości phishingowych w nieregularnych odstępach czasu i analizowanie ich zachowania. Czy klikają na nie? Czy wprowadzają hasło? Możesz korzystać ze zintegrowanych szablonów, ale możesz też samodzielnie je zaprojektować i spersonalizować.

Moduł egzaminacyjny pozwala przetestować zdobytą wiedzę. Zaawansowane raporty zapewniają wgląd i mogą być wykorzystywane do śledzenia ewolucji użytkowników.

Ponieważ narzędzie to jest tak rozbudowane, możesz liczyć na usługi Kappa Data, aby optymalnie wykorzystać wszystkie jego funkcje.

Barracuda Security Awareness Training jest w większości technicznie oddzielnym produktem i dlatego może być również używany w połączeniu z innymi serwerami pocztowymi.

ochrona pakietu m365

Chcesz dowiedzieć się więcej o cyberbezpieczeństwie oraz o sposobach na zabezpieczenie Twojej firmy? Skontaktuj się z nami!