Bezpieczna łączność zdalna

Nasze rozwiązanie

Nowe aplikacje internetowe umożliwiają rozszerzenie sieci na terminale mobilne, telepracę i przesyłanie danych do chmury – mogą one nie tylko przyspieszyć rozwój Twojego biznesu, ale również stanowić okazję dla hakerów. Bezpieczne połączenie jest koniecznością!

Kryzys Covid-19 sprawił, że potrzeba zdalnego dostępu stała się wyraźniejsza niż kiedykolwiek! Firma Kappa Data i jej sprzedawcy zapewnili tysiącom pracowników bezpieczne i wygodne rozwiązania do pracy z domu.

Kappa Data ma szeroką gamę rozwiązań zabezpieczających, które gwarantują bezpieczny dostęp. Są one dostosowane zarówno do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw, jak i większych firm. Współpracujemy w tym zakresie z partnerami technicznymi takimi jak Pulse Secure, Barracuda, BlackBerry, Juniper Networks i LANCOM Systems.

Protokół MPLS – gwarantowana wydajność urządzeń sieciowych

Szybki rozwój sieci internetowych i rozwiązań dla branży informatycznej sprawił, że dostawcy sprzętu muszą dostosowywać oferowane produkty, uwzględniając wykorzystanie najnowszych technologii. Dzięki temu mogą one sprostać aktualnym wymaganiom różnych instytucji, niezależnie od ich wielkości. Protokół MPLS został opracowany z myślą o poprawie wydajności i bezpieczeństwa urządzeń sieciowych przedsiębiorstwa – można je w łatwy sposób pogrupować i nadzorować.

Protokół MPLS – zasada działania i zastosowanie

MPLS (Multiprotocol Label Switching) to nowoczesna technologia sieciowa, która umożliwia przekazywanie danych w obrębie sieci telekomunikacyjnych. Specyfika procesu sprawia, że jest on niezwykle szybki. Wpływa na to fakt, że poszczególne pakiety danych otrzymują tzw. etykiety, które określa się mianem labeli. Każda ze wspomnianych etykiet otrzymuje natomiast własną ścieżkę, po której są przekazywane informacje.

Zbiory danych są przesyłane między routerami obsługującymi protokół MPLS. Jeżeli jednak urządzenie należące do sieci nie obsługuje tej technologii, to etykiety są kasowane. Zdarza się także, że pakiet danych otrzymuje kilka labeli. Takie zjawisko określa się jako stos etykiet i jest stosowane przy sieciach operatorskich. Wówczas zbiór danych otrzymuje dodatkowe oznaczenie, tzn. etykietę transportową. Dzięki temu informacje trafiają do różnych użytkowników. W tym przypadku konieczne jest jednak wykorzystanie VPN.

Przy tworzeniu bezprzewodowej sieci firmowej właściwe katalogowanie etykiet ma ogromne znaczenie. Technologia MPLS jest ceniona zwłaszcza w bardzo dużych przedsiębiorstwach. Dzięki odpowiednim etykietom nadawany jest wówczas m.in. priorytet przesyłu wybranych pakietów danych.

MPLSVPN – rozszerzenie sieci na podstawie protokołu MPLS

MPLSVPN (Multiprotocol Label Switching Virtual Private Network) jest rozszerzeniem protokołu MPLS. Dzięki tej technologii możliwe jest utworzenie prywatnych wirtualnych sieci w ramach jednego przedsiębiorstwa. Sama konfiguracja MPLSVPN jest szybka i bezproblemowa. Ma to ogromne znaczenie dla tych firm, w których użytkownicy sieci są rozproszeni po różnych lokalizacjach. Co jeszcze wpływa na popularność tej technologii? Przede wszystkim bezpieczeństwo połączeń, a także możliwość efektywnego zarządzania ruchem w obrębie sieci.

VPN Cato – przyszłość cyberbezpieczeństwa

Chcąc zapewnić przedsiębiorstwu najwyższy poziom bezpieczeństwa sieciowego, warto wybierać wyłącznie najlepsze rozwiązania. W Kappa Data odróżniamy rozwiązania, które są modne, od tych, które są sprawdzone, i mamy świadomość tego, co możemy polecić naszym klientom. CATO Network to firma, która zasłynęła wprowadzeniem do branży technologii związanej z konwergencją sieci oraz rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo w chmurze. Jest to także pierwsza firma, która wykorzystała technologię SASE (Secure Acces Service Edge). Możliwości tej architektury są ogromne, ponieważ zapewnia ona sprawną i bezpieczną komunikację w obrębie sieci przedsiębiorstwa. Wszystko natomiast odbywa się w chmurze. Co więcej, SASE łączy funkcje SD-WAN i Security Service Edge (SSE). Jest to alternatywa dla połączeń realizowanych przy wykorzystaniu protokołu MPLS.

Wdrożenie architektury SASE pozwala zawęzić infrastrukturę sieciową przedsiębiorstwa przy jednoczesnym obniżeniu związanych z nią kosztów. To nowoczesne rozwiązanie ma wiele funkcjonalności. Na szczególną uwagę zasługuje natomiast:

  • SD-WAN, czyli integralna część SASE, która zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w zarządzaniu siecią WAN. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą liczyć na ochronę danych zarówno na serwerach lokalnych, jak i tych w chmurze;
  • SWG (Secure Web Gateway) – to rozwiązania oparte na chmurze, które zapewniają użytkownikom sieci ochronę przed najczęstszymi zagrożeniami. Dotyczy to przede wszystkim złośliwego oprogramowania czy phishingu. Największą zaletą tego zabezpieczenia jest monitorowanie ruchu przychodzącego oraz wychodzącego;
  • CASB (Cloud Access Security Broker), który jest rodzajem oprogramowania, którego główne zadanie to śledzenie i analizowanie wysyłanych oraz odbieranych danych za pośrednictwem chmury;
  • NGFW (Next-Gen Firewall) – klasyczna zapora ochronna sieci, ale w nowej generacji.

Zero Trust Network Access – alternatywa dla VPN Cato

Na szczególną uwagę w przypadku SASE zasługuje ZTNA (Zero Trust Network Access). Jest to alternatywa dla klasycznego VPN Cato. Pozwala na udzielenie dostępu do wybranych plików, aplikacji czy oprogramowania bez konieczności nadawania dostępu do całej sieci i znajdujących się w niej danych. Poza bezpieczeństwem ważna jest także wygoda dla użytkowników. W przeciwieństwie do VPN Cato rozwiązanie, jakim jest ZTNA, wyklucza konieczność częstego logowania się do panelu pracownika.

W Kappa Data oferujemy naszym klientom pełne wsparcie w oferowanych przez nas rozwiązaniach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu dostarczamy natomiast wyłącznie te technologie, które zapewniają najwyższe bezpieczeństwo i gwarantują sprawne funkcjonowanie sieci w firmach oraz różnych instytucjach.

Nasi klienci

Nasze rozwiązania w zakresie bezpiecznej łączności zdalnej są przeznaczone dla firm i pracowników, którzy regularnie pracują w domu lub logują się zdalnie do własnej sieci.

Skuteczne zarządzanie bezpieczeństwem VPN jest trudne, ale z przyjemnością podejmiemy się tego zadania, wykorzystując naszą wiedzę techniczną i formułę ccFLEX.

Nasza metoda

Sposób, w jaki ludzie pracują, stale się zmienia. Na przykład pandemia Covid-19 przyczyniła się do rozwoju telepracy. Doprowadziło to do tego, że ludzie sami szukają zasobów, często jednak zaniedbując bezpieczeństwo – wystarczy pomyśleć o tym, jak wymieniane są pliki, a nawet poufne informacje.

Kappa Data zawsze obserwuje rynek i upewnia się, że partnerzy są informowani o najnowszych technologiach i trendach rozwoju. Wdrażając je wspólnie z naszymi partnerami, pomagamy zapewnić bezpieczeństwo środowiska telepracy i pracy z domu. Towarzyszymy Ci w realizacji całego projektu dla klienta końcowego, od początku do końca.

Ponadto, jako certyfikowane centrum szkoleniowe, możemy również zapewnić porady, wskazówki i wsparcie dla całej gamy rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa.

Nasze filary

Wiedza techniczna

Kappa Data wspiera sprzedawców i klientów poprzez wszechstronną wiedzę techniczną, szkolenia i doradztwo. Nasze zespoły techniczne i przedsprzedażowe są zawsze do Twojej dyspozycji!

Indywidualne podejście

W Kappa Data możesz liczyć na profesjonalne podejście: od szybkich wycen po prezentacje PoC i przyjazną obsługę klienta ze stałym zespołem kontaktowym. Jesteśmy tu dla Ciebie.

Doskonała obsługa

Kappa Data jest dystrybutorem z wartością dodaną, który dzieli się z Tobą swoimi przemyśleniami w celu wypracowania wspólnych rozwiązań. Zawsze dbamy o to, aby wszystkie zaangażowane strony były zadowolone ze współpracy.

Wat onze klanten zeggen

Al meer dan 20 jaar een meer dan betrouwbare partner.

Snijders Compuservice, Jef Snijders

Partnerzy

CATO
Barracuda