CATO Networks

Kim jest?

Pionier rozwiązań SASE

Co robi?

Dostarcza rozwiązania architektury bezpieczeństwa sieci nowej generacji

Eliminacja złożoności, kosztów i ryzyka

Rozwiązanie - Single point

Zalety?

Bezpieczne i optymalne połączenie dowolnego użytkownika z dowolną aplikacją w dowolnym miejscu na świecie

Always ready for whatever comes next

Kim jest Cato Networks?

Cato Networks jest pionierem w dziedzinie konwergencji sieci i bezpieczeństwa w chmurze i pozwala klientom zastąpić wszystkie rozwiązania bezpieczeństwa swoim rozwiązaniem. Zgodnie z wytycznymi Gartnera Secure Access Service Edge (SASE), wizją Cato jest dostarczanie bezpiecznej architektury sieciowej nowej generacji, która eliminuje złożoność, koszty i ryzyko związane z dotychczasowym podejściem IT opartym na rozproszonych rozwiązaniach punktowych. Dzięki Cato Networks organizacje mogą bezpiecznie i optymalnie połączyć dowolnego użytkownika z dowolną aplikacją w dowolnym miejscu na świecie. Nasza architektura cloud-first umożliwia szybkie wdrażanie nowych możliwości i utrzymywanie optymalnej postawy bezpieczeństwa bez żadnego wysiłku ze strony zespołów IT. Dzięki Cato Twoja organizacja IT i Twoja firma są gotowe na wszystko, co przyniesie przyszłość.

Co to jest SASE?

Secure Access Service Edge (SASE) to nowa kategoria technologii sieciowych wprowadzona do branży IT przez firmę Gartner w 2019 roku. SASE zamienia funkcje sieci i punktowych rozwiązań bezpieczeństwa w ujednoliconą, globalną usługę w chmurze. Jest to architektoniczna transformacja bezpieczeństwa sieci korporacyjnych, która umożliwia działowi IT świadczenie holistycznych, zwinnych i adaptowalnych usług dla cyfrowego biznesu. Tym, co czyni SASE wyjątkowym, jest jego wpływ na transformację w wielu domenach IT.

Stawianie czoła pojawiającym się wyzwaniom biznesowym za pomocą rozwiązań punktowych prowadzi do powstawania silosów technicznych, których posiadanie i zarządzanie jest skomplikowane i kosztowne. Złożoność spowalnia IT i jego reakcję na potrzeby biznesowe. SASE zmienia ten paradygmat poprzez nową platformę sieciową i bezpieczeństwa, która jest oparta na tożsamości, natywna dla chmury, globalnie rozproszona i bezpiecznie łączy wszystkie krawędzie (WAN, chmurę, urządzenia mobilne i IoT).

SASE to nowe, bo holistyczne, podejście do bezpieczeństwa sieci, które optymalizuje wydajność dostępu, zmniejsza złożoność operacyjną i zwiększa poziom bezpieczeństwa w skali globalnej. Aby spełnić te kryteria, prawdziwe rozwiązanie SASE musi być zbudowane w oparciu o architekturę natywną i opartą na chmurze, być rozproszone globalnie (PoPs) oraz obsługiwać wszystkie obszary IT (lokalizacje, użytkowników, chmury i aplikacje).

Dlaczego warto skorzystać z rozwiązań Cato Network?

Wdrożenie rozwiązań Cato Network przynosi liczne korzyści firmom oraz organizacjom, którym zależy na zastosowaniu zaawansowanych i zintegrowanych rozwiązań sieciowych. Włączenie narzędzi tej firmy w struktury organizacji umożliwia między innymi:

  • skuteczne zabezpieczanie infrastruktury sieciowej — Catoto przede wszystkim bezpieczeństwo, w tym wdrażanie zapór sieciowych, rozbudowane systemy filtrowania treści czy skuteczna ochrona przed cyberatakami,
  • wdrażanie kompleksowych rozwiązań dla działów IT — Cato Networks oferuje między innymi narzędzia umożliwiające tworzenie bezpiecznej architektury sieciowej nowej generacji, optymalizację ruchów czy wdrażanie środków zabezpieczających w jednej platformie. Zintegrowany system ułatwia zarządzanie, ponieważ zapewnia dostęp do wszystkich funkcji w jednym miejscu,
  • skalowanie — elastyczne narzędzia można dopasować do aktualnych wymogów firmy, a także zmian zachodzących w jej trybie pracy,
  • dostarczanie usług wysokiej jakości na całym świecie — globalna infrastruktura sieciowa pozwala dostarczać dane z minimalnym opóźnieniem, co wpływa na wydajność oraz komfort pracy,
  • redukcję kosztów — kompleksowość rozwiązań i możliwość dopasowania ich zakresu do indywidualnych potrzeb pozwala zredukować koszty związane z obsługą IT i funkcjonowaniem całej firmy,
  • przystosowywanie infrastruktury sieciowej do nowoczesnych rozwiązań technologicznych — pionier rozwiązań SASE sprawi, że dział IT i cała firma zawsze będą gotowe na to, co przyniesie przyszłość.

Kiedy warto skorzystać z rozwiązań oferowanych przez Cato? Sprawdzą się, jeśli potrzebujesz zaawansowanych, zintegrowanych oraz elastycznych rozwiązań, które pozytywnie wpłyną na stabilną oraz optymalną pracę infrastruktury sieciowej. Cato Networks zapewnia dostęp do zasobów sieciowych, chroni przed zagrożeniami i jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla różnych branż — szczególnie dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz organizacji, którym zależy na niezawodnych narzędziach do zarządzania siecią.

Co może osiągnąć firma dzięki wdrożeniu rozwiązań SASE?

SASE wpływa pozytywnie nie tylko na wydajność, ale także bezpieczeństwo i elastyczność infrastruktury sieciowej. Wdrożenie architektury jest również korzystne dla wyników pracy danej firmy: umożliwia skracanie czasu niezbędnego do opracowywania nowych produktów,dostarczanie ich na rynek oraz reagowanie na zmiany warunków biznesowych lub otoczenia konkurencyjnego. Wszystko to jest bezpośrednio związane z zyskami osiąganymi przez firmę, budowaniem jej PR-u, a także partnerskich relacji z kontrahentami. Architektura SASE otwiera wiele możliwości związanych z rozwojem biznesu, docieraniem do nowych klientów i zwielokrotnianiem zysków.